Əqli Mülkiyyət Agentliyinin nümayəndəsi “Building Information Modelling” texnologiyalarına həsr olunmuş beynəlxalq konfransda iştirak edib
Yanvarın 28-də Bakıda ABŞ-ın “Autodesk” və Azərbaycanın “AZEL Systems” şirkətlərinin təşkilatçılığı ilə “Building Information Modelling” texnologiyalarına həsr olunmuş beynəlxalq konfrans keçirilib.
Tədbirin əsas məqsədi inşaat sahəsində mövcud aktual problemlərin və “Autodesk” şirkətinin mülki və sənaye obyektlərinin inşaatı üçün təklif etdiyi imkanların müzakirəsi olub.
Beynəlxalq tədbirdə ölkəmizin dövlət qurumlarının, təhsil müəssisələrinin və özəl şirkətlərin nümayəndələri iştirak ediblər.
Konfransda istehsal sahələrinin modelləşdirilməsi sahəsində Azərbaycanda mövcud nailiyyətlər nəzərdən keçirilib və təcrübə mübadiləsi aparılıb.
Tədbirdə Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Əqli Milkiyyət Hüquqlarının Təminatı Mərkəzinin direktoru Nəcəf Quliyev də iştirak edib.

Representative of Intellectual Property Agency attended at International Conference dedicated to technologies of “Building Information Modeling”
An international conference dedicated to technologies of “Building Information Modeling” was held in Baku on Jan. 28, organized by US company “Autodesk” and Azerbaijani company “AZEL Systems”.
The main purpose of the event was to discuss the current problems in the field of construction and opportunities offered by Autodesk for the construction of civil and industrial facilities.
Representatives of state bodies, educational institutions and private companies attended at the event.
The conference discussed the achievements of Azerbaijan in the field of modeling of production areas and exchanged experiences.
Director of Center for Enforcement of Intellectual Property Rights under Intellectual Property Agency Mr. Najaf Guliyev participated at the event.