Əqli Mülkiyyət Agentliyinin nümayəndələri gender bərabərliyi üzrə məsul şəxslər üçün təşkil olunmuş təlim kursunda iştirak edib
Cari ilin 30-31 yanvar tarixlərində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Təşkilatının (GIZ) birgə təşkilatçılığı ilə gender bərabərliyi üzrə məsul şəxslər üçün 2 günlük təlim kursu təşkil olunub.
Müxtəlif dövlət qurumlarının gender məsələləri üzrə məsul şəxslərinin iştirakı ilə təşkil olunmuş tədbirin məqsədi kişi və qadınlara ictimai həyatın bütün sahələrində bərabər imkanların yaradılması, cinsindən asılı olmayaraq bərabər təmsilçiliyin təmin olunmasında ortaya çıxan maneələrin təhlil edilməsi idi.
İki günlük təlim çərçivəsində gender bərabərliyinin təmin edilməsi, qadın hüquqlarının müdafiəsi, mövcud gender siyasəti, gender auditi, bu istiqamətdə milli qanunvericilik və beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq, cinsi ayrı-seçkiliklə mübarizə üsulları və digər məsələlərlə bağlı təqdimatlar edilib, mövzular ətrafında müzakirələr aparılıb.
Tədbirdə Əqli Mülkiyyət Agentliyinin Aparatının Kadrlar şöbəsinin müdiri Ülviyyə Xasayeva və həmin şöbənin baş məsləhətçisi Aydan Hüseynova da iştirak edib.

Representatives of İntellectual Property Agency participated at training course organized for responsible persons on gender equality
A two-day training course for responsible persons on gender equality was jointly organized by the State Committee for Family, Women and Children Affairs and German İnternational Cooperation Organization (GIZ) on January 30-31.
The event was attended by representatives of various government agencies on gender issues. The purpose of the event was to create equal opportunities for men and women in all areas of public life, and to analyze the barriers to gender equality.
The two-day training included presentations on gender equality, protection of women's rights, existing gender policy, gender audits, cooperation with national legislation and international organizations, methods of combating gender discrimination and other issues.
Head and Senior counselor of Staff Department of İntellectual Property Agency Ms. Ulviyya Khasayeva and Ms. Aydan Huseynova participated at the event.