Əqli Mülkiyyət Agentliyinin təşkilatçılığı ilə "Əqli mülkiyyət və innovasiyalar yaşıl gələcək naminə" (COP29-a doğru) mövzusunda dəyirmi masa keçiriləcək
2024-cü il 30 oktyabr tarixində Əqli Mülkiyyət Agentliyinin təşkilatçılığı ilə "Əqli mülkiyyət və innovasiyalar yaşıl gələcək naminə" (COP29-a doğru) mövzusunda dəyirmi masa keçiriləcək.
Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası ərəfəsində təşkil olunan dəyirmi masa Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2023-cü il 25 dekabr tarixli Sərəncamına əsasən Azərbaycan Respublikasında 2024-cü ilin "Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili" elan edilməsi ilə əlaqədar həyata keçirilən tədbirlər çərçvəsində keçirilir.
Tədbirdə ölkəmizin rəsmi dövlət nümayəndələri, Milli Məclisin üzvləri, ali məktəb rəhbərləri, ictimai təşkilatların əməkdaşlarının iştirakı gözlənilir.

A round table on the topic "Intellectual Property and Innovation for a Green Future" (towards COP29) will be held by the Intellectual Property Agency
A round table on the topic "Intellectual Property and Innovation for a Green Future" (towards COP29) will be held by the Intellectual Property Agency on October 30, 2024.
The round table, organized on the eve of the 29th session of the Conference of the Parties to the United Nations Framework Convention on Climate Change, is being held within the framework of the events held in connection with the declaration of 2024 as the "Year of Solidarity for a Green World" in the Republic of Azerbaijan in accordance with the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated December 25, 2023.
Official state representatives of our country, members of the Milli Majlis, heads of higher education institutions, and employees of public organizations are expected to participate in the event.