Sənaye nümunələrinin mühafizəsinə dair Protokolun təsdiqlənməsi haqqında sənəd Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının Baş direktoruna təqdim edilib
2020-ci il 9 dekabr tarixində Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının (ÜƏMT) Cenevrədəki mənzil-qərargahında Azərbaycan Respublikasının Cenevrədəki BMT Bölməsi və digər beynəlxalq təşkilatlar yanında daimi nümayəndəsi, Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfir Vaqif Sadıqov Azərbaycan Respublikası tərəfindən “1994-cü il 9 sentyabr tarixli Avrasiya Patent Konvensiyası üzrə sənaye nümunələrinin mühafizəsinə dair Protokol”un təsdiqlənməsi haqqında sənədi Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının Baş direktoru Daren Tanqa təqdim edib.

​Instrument of ratification of the Protocol on the Protection of Industrial Designs to the Eurasian Patent Convention was deposited to the Director General of the World Intellectual Property Organization
On December 9, 2020 the Permanent Representative of the Republic of Azerbaijan to the United Nations and other international organizations in Geneva Vaqif Sadiqov deposited the instrument of ratification of the Protocol on the Protection of Industrial Designs to the Eurasian Patent Convention with the Director General of the World Intellectual Property Organization Daren Tang.
Prospects for future cooperation between the Republic of Azerbaijan and WIPO were discussed at the meeting.