Azərbaycan və Özbəkistanın əqli mülkiyyət qurumlarının birgə tədbiri keçirilib
2025-ci il 15 may tarixində Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyi və Özbəkistan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyinin 2024-2025-ci illər üçün birgə fəaliyyət planına uyğun olaraq vebinar keçirilib.
Azərbaycan və Özbəkistanda fəaliyyət göstərən əqli mülkiyyət hüquqlarını kollektiv əsaslarla idarə edən təşkilatların nümayəndələri üçün onlayn rejimdə təşkil olunan tədbirdə Özbəkistan Respublikası Ədliyyə Nazirliyinin Əqli Mülkiyyətin Hüquqi Mühafizəsi İdarəsinin rəisi Behzod Ruziyev və həmin idarənin Müəllif və əlaqəli hüquqların hüquqi mühafizəsi şöbəsinin müdiri Şarof Abdumalikov, Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyinin Müəllif-hüquq obyektlərinin qeydiyyatı və hüquq ekspertizası şöbəsinin müdiri Nadirə Bədəlbəyli, Agentliyin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Əfsanə Mirzəzadə, Agentliyin tabeliyində olan Əqli Mülkiyyət Hüquqlarının Təminatı Mərkəzinin direktoru Nəcəf Quliyev, Mərkəzin əməkdaşları, o cümlədən hər iki ölkənin kollektiv idarəetmə təşkilatlarının (KİT) nümayəndələri iştirak ediblər.
Vebinarda Behzod Ruziyev və Nəcəf Quliyev çıxış ediblər, KİT nümayəndələri dinlənilib və birgə əməkdaşlıqla bağlı müzakirələr aparılıb.

Проведено совместное мероприятие Ведомств интеллектуальной собственности Азербайджана и Узбекистана
15 мая 2025 года в рамках совместного плана действий на 2024-2025 годы между Агентством интеллектуальной собственности Азербайджанской Республики и Министерством юстиции Республики Узбекистан состоялся вебинар.
Вебинар, был организован в онлайн-формате для представителей организаций, осуществляющих коллективное управление правами интеллектуальной собственности в Азербайджане и Узбекистане.
В вебинаре приняли участие Бехзод Рузиев, начальник Управления правовой охраны интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Узбекистан, Шароф Абдумаликов, заведующий отделом правовой охраны авторских и смежных прав данного Управления, Надира Бадалбейли, заведующая отделом регистрации объектов авторского права и правовой экспертизы Агентства интеллектуальной собственности Азербайджанской Республики, Афсана Мирзазаде, заведующая отделом по международным связям Агентства, Наджаф Гулиев, директор Центра по обеспечению прав интеллектуальной собственности при Агентстве, сотрудники Центра, а также представители организаций коллективного управления (ОКУ) обеих сторон.
На вебинаре выступили Бехзод Рузиев и Наджаф Гулиев, были заслушаны представители организаций коллективного управления (ОКУ) и проведены обсуждения по вопросам двустороннего сотрудничества.