Əqli Mülkiyyət Agentliyinin nümayəndələri beynəlxalq tədbirdə iştirak edib
Avrasiya Hüquq Sahibləri Cəmiyyətlərinin Konfederasiyasının Kollektiv idaretmə sahəsində Beynəlxalq Assosiasiyasının onlayn formatda komitə iclası keçirilib. Beynəlxalq tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Əqli Mülkiyyət Hüquqlarının Təminatı Mərkəzinin direktoru Nəcəf Quliyev və Mərkəzin əməkdaşları iştirak ediblər.
İclasda komitənin bir il ərzində planlaşdırılan fəaliyyət proqramı müzakirə olunub. Tədbirdə Konfederasiyanın üzv-ölkələrində müəlliflik hüququ sahəsində milli qanunvericilik, kollektiv idaretmə təşkilatlarının fəaliyyəti, müəlliflik hüququ sahəsində məhkəmə çəkişmələri və digər mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Əqli Mülkiyyət Hüquqlarının Təminatı Mərkəzinin direktorunun müşaviri Rüfət Səfərəliyev Azərbaycanın müəlliflik hüququ və əlaqəli hüquqlar sahəsində milli qanunvericiliyi haqqında məruzə edib.
Tədbirdə çıxış edən Azərbaycan Professional Kinorejissorlar Gildiyasının direktoru Şahirə Tacəddin təşkilatın fəaliyyəti barəsində geniş məlumat verib.

Представители Агентства интеллектуальной собственности приняли участие в международном мероприятии
Состоялось заседание комитета Международной ассоциации в области коллективного управления правами «Евразийская Конфедерация Обществ Правообладателей» в онлайн-формате. В международном мероприятии приняли участие директор Центра обеспечения прав интеллектуальной собственности при Агентстве интеллектуальной собственности Азербайджанской Республики Наджаф Гулиев и сотрудники Центра.
На заседании обсуждалась программа деятельности комитета, запланированная на год. В ходе мероприятия состоялся обмен мнениями по национальному законодательству в сфере авторского права в странах-членах Конфедерации, деятельности организаций коллективного управления, судебным спорам в сфере авторского права и другим темам.
Советник директора Центра обеспечения прав интеллектуальной собственности Руфат Сафаралиев выступил с докладом о национальном законодательстве Азербайджана в области авторского права и смежных прав.
Выступившая на мероприятии директор Гильдии профессиональных кинорежиссеров Азербайджана Шахира Таджаддин предоставила обширную информацию о деятельности организации.