ÜƏMT-nın “IPO GREEN” təşəbbüsü başlayıb
IPO GREEN təşəbbüsü ekologiya siyasəti və proqramlarının tətbiqində dünya ölkələrinin əqli mülkiyyət qurumlarını dəstəkləyən layihədir.
Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatı (ÜƏMT) tərəfindən 2022-ci ildə Yaponiya Patent İdarəsinin maliyyə dəstəyi ilə başlanılan bu təşəbbüs yaşıl innovasiya ekosistemlərinin əsas aktorları kimi əqli mülkiyyət qurumlarını öz təcrübələrini bölüşmək üçün bir araya gətirir.
Layihə çərçivəsində həmçinin yeni yaşıl texnologiya həllərinin işlənib hazırlanmasını və tətbiqini stimullaşdırmağa kömək edən əqli mülkiyyət qurumlarının fəaliyyəti haqqında araşdırma və təhlil aparılır.

Стартовала инициатива ВОИС IPO GREEN
Инициатива IPO GREEN — это проект, который поддерживает учреждения интеллектуальной собственности по всему миру в реализации политики и программ в области охраны окружающей среды.
Инициатива, запущенная Всемирной организацией интеллектуальной собственности (ВОИС) в 2022 г. при финансовой поддержке Японского патентного ведомства, объединяет учреждения интеллектуальной собственности в качестве ключевых участников экологических инновационных экосистем для обмена опытом.
В рамках проекта также проводятся исследования и анализ деятельности организаций интеллектуальной собственности, которые помогают стимулировать разработку и применение новых зеленых технологических решений.