Avrasiya Patent İdarəsinin prezidenti Fəxri Xiyabanda Ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edib
Ölkəmizdə rəsmi səfərdə olan Avrasiya Patent Təşkilatının (APT) icraçı orqanı olan Avrasiya Patent İdarəsinin (APİ) prezidenti Qriqoriy İvliyevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti və Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyinin rəhbərliyi Fəxri Xiyabanda Ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər.
Ulu Öndərin əziz xatirəsi ehtiramla yad edilib, abidəsi önünə əklil qoyulub. Eyni zamanda, Ulu Öndər Heydər Əliyevin ömür-gün yoldaşı akademik Zərifə Əliyevanın da xatirəsi ehtiramla yad edilib, məzarı önünə gül dəstələri düzülüb.

Президент Евразийского патентного ведомства посетил могилу общенационального лидера Гейдара Алиева на Аллее почетного захоронения
Находящаяся в нашей стране с официальным визитом делегация во главе с президентом Евразийского патентного ведомства (ЕПВ), исполнительным органом Евразийской патентной организации (ЕАПО) Григорием Ивлиевым и руководство Агентства интеллектуальной собственности Азербайджанской Республики, посетили могилу Общенационального лидера Гейдара Алиева на Аллее почетного захоронения.
Светлая память Общенационального лидера была почтита и к его памятнику возложен венок. В то же время с почтением была почтита память академика Зарифы Алиевой, женой Общенационального лидера Гейдара Алиева, перед ее могилой были возложены цветы.