PAŞA Holding-in təşkilatçılığı ilə Azərbaycanda ilk regional “LEGIS Hüquq Forum”u keçirilib
5 fevral 2025-ci il tarixində PAŞA Holding və onun törəmə şirkətləri tərəfindən təşkil edilən "LEGIS Hüquq Forum"u Azərbaycanda ilk regional hüquq tədbiri olaraq uğurla başa çatıb. Forumun məqsədi dövlət və özəl sektor arasında hüquq sahəsində əməkdaşlığı təşviq etmək, hüquq mütəxəssisləri üçün bilik mübadiləsi təşkil etmək və əsas qanunvericilik islahatlarını müzakirə etmək idi. Tədbir çərçivəsində dövlət-özəl sektor əməkdaşlığının hüquqi aspektləri, arbitraj mexanizmlərinin rolu, hüquqi çərçivələrin gücləndirilməsi və texnologiyanın hüquq sahəsinə təsiri kimi mövzular müzakirə edilib. "LEGIS Hüquq Forumu" hüquq sahəsində yeni perspektivlər açaraq, peşəkar inkişafı dəstəkləyən, həmçinin bilik və təcrübə mübadiləsini təşviq edən önəmli bir təşəbbüsdür.
Forumda Azərbaycan Respublikası Əqli Mülkiyyət Agentliyinin Hüquq, apellyasiya və sənaye mülkiyyəti obyektlərinin qeydiyyatı şöbəsinin müdir müavini - sektor müdiri Nailə Nəsibova və Azərbaycan Respublikası Əqli Mülkiyyət Agentliyi İdarə Heyətinin sədrinin hüquq məsələləri üzrə köməkçisi Əkbər Əliyev iştirak edib.

The first regional organized by PASHA Holding "LEGIS Law Forum" was held in Azerbaijan
The "LEGIS Law Forum", organized by PASHA Holding and its subsidiaries on February 5, 2025, successfully concluded as the first regional legal event in Azerbaijan. The goal of the forum was to promote legal cooperation between the public and private sectors, organize knowledge exchange for legal professionals, and discuss key legislative reforms. Topics such as legal aspects of public-private sector cooperation, the role of arbitration mechanisms, strengthening legal frameworks, and the impact of technology on the legal field were discussed during the event. "LEGIS Law Forum" is an important initiative that opens up new perspectives in the field of law, supports professional development, and encourages the exchange of knowledge and experience.
Naila Nasibova, Deputy Director - Sector Head of the Department of Law, Appeal and Registration of Industrial Property Objects of the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan, and Akbar Aliyev, Assistant to the Chairman of the Board of Directors of the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan for Legal Affairs participated in the forum.