PAŞA Holding-in təşkilatçılığı ilə Azərbaycanda ilk regional “LEGIS Hüquq Forum”u keçirilib
5 fevral 2025-ci il tarixində PAŞA Holding və onun törəmə şirkətləri tərəfindən təşkil edilən "LEGIS Hüquq Forum"u Azərbaycanda ilk regional hüquq tədbiri olaraq uğurla başa çatıb. Forumun məqsədi dövlət və özəl sektor arasında hüquq sahəsində əməkdaşlığı təşviq etmək, hüquq mütəxəssisləri üçün bilik mübadiləsi təşkil etmək və əsas qanunvericilik islahatlarını müzakirə etmək idi. Tədbir çərçivəsində dövlət-özəl sektor əməkdaşlığının hüquqi aspektləri, arbitraj mexanizmlərinin rolu, hüquqi çərçivələrin gücləndirilməsi və texnologiyanın hüquq sahəsinə təsiri kimi mövzular müzakirə edilib. "LEGIS Hüquq Forumu" hüquq sahəsində yeni perspektivlər açaraq, peşəkar inkişafı dəstəkləyən, həmçinin bilik və təcrübə mübadiləsini təşviq edən önəmli bir təşəbbüsdür.
Forumda Azərbaycan Respublikası Əqli Mülkiyyət Agentliyinin Hüquq, apellyasiya və sənaye mülkiyyəti obyektlərinin qeydiyyatı şöbəsinin müdir müavini - sektor müdiri Nailə Nəsibova və Azərbaycan Respublikası Əqli Mülkiyyət Agentliyi İdarə Heyətinin sədrinin hüquq məsələləri üzrə köməkçisi Əkbər Əliyev iştirak edib.

В Азербайджане при организации PASHA Holding состоялся первый региональный юридический форум «LEGIS»
5 февраля 2025 года успешно завершился «Юридический форум LEGIS», организованный PASHA Holding и его дочерними компаниями, ставший первым региональным юридическим мероприятием такого масштаба в Азербайджане. Целью форума было содействие юридическому сотрудничеству между государственным и частным секторами, обмен знаниями среди юристов, а также обсуждение ключевых законодательных реформ. В рамках мероприятия рассматривались такие темы, как правовые аспекты сотрудничества государственного и частного сектора, роль арбитражных механизмов, укрепление законодательной базы и влияние технологий на правовую сферу. «Юридический форум LEGIS» — важная инициатива, которая открывает новые перспективы в сфере права, поддерживает профессиональное развитие, способствует обмену знаниями и опытом.
В форуме приняли участие заместитель заведующего отделом права, апелляции и регистрации объектов промышленной собственности Агентства интеллектуальной собственности Азербайджанской Республики - заведующая сектором Наиля Насибова, а также помощник председателя правления Агентства интеллектуальной собственности Азербайджанской Республики по правовым вопросам Акбар Алиев.