Əqli Mülkiyyət Agentliyi təlimləri davam etdirir
Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Patent və Əmtəə Nişanları Mərkəzinin əməkdaşları Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Akademiyasında müəllim heyəti və tələbələr üçün əqli mülkiyyət sahəsində maarifləndirici təlim keçirirlər.
Təlimin ilk günü Patent və Əmtəə Nişanlarının Ekspertizası Mərkəzinin İxtira və faydalı modelin ekspertizası şöbəsinin müdiri Sevinc Zeynalova və Mərkəzin sektor müdiri Natəvan Talışova sənaye mülkiyyəti və patent hüquqları haqqında geniş məlumat veriblər.
Növbəti təlim günündə şöbə müdiri Sevinc Zeynalova, İxtira və faydalı modelin ekspertizası şöbəsinin Kimya sektorunun aparıcı məsləhətçi-eksperti Kəmalə Qasımova təlim iştirakçılarına beynəlxalq axtarış sistemləri haqqında, Mərkəzin əməkdaşı Firuzə Bəhramova “Patentlərə, Əmtəə Nişanlarına Açıq Hədəf” (PƏNAH) sistemi barəsində ətraflı məlumat veriblər. İştirakçılara sənaye mülkiyyəti obyektlərinin qeydiyyatı prosesi əyani olaraq nümayiş etdirilib.
Təlim interaktiv şəkildə davam edib və Agentlik əməkdaşları tərəfindən iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Intellectual Property Agency continues trainings
The staff of the Patent and Trademark Examination Center under the Intellectual Property Agency, conducts educational training in the field of intellectual property for the faculty and students of the Academy of the Ministry of Emergency Situations.
On the first day of the training, the head of the department of examination of inventions and utility models of Patent and Trademark Examination Center, Sevinj Zeynalova and the head of the sector of the Center, Natavan Talishova provided detailed information on industrial property and patent rights.
On the next day of the training, the head of the department Sevinj Zeynalova, the leading consultant-expert of the chemistry sector of the invention and utility model examination department Kamala Gasimova provided the training participants with detailed information about international search systems, and the Center's employee Firuza Bahramova provided detailed information about the "Patent Trademark Open Target" (PANAH) system. The participants were visually demonstrated the process of registering industrial property objects.
The training continued interactively, and Agency employees answered questions of interest to the participants.