Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanası Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisində
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 2023-cü il noyabrın 11-dən 15-dək Bakı Ekspo Mərkəzində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunan 9-cu Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisi keçirilib.
Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanası tərəfindən sərgidə Agentliyin İdarə Heyətinin sədri professor Kamran İmanovun müəllifi olduğu əsərləri, həmçinin elm, texnika və sənayenin müxtəlif sahələrini - statistika, tarix, memarlıq, ekologiya, informasiya texnologiyaları, təbiət elmləri, riyaziyyat, fizika, kimya, geologiya, neft, energetika, maşınqayırma, elektrotexnika, maşınqayırma cihazları, müəssisələrin idarə edilməsi, kənd təsərrüfatı, yüngül sənaye, inşaat materialları, ədəbiyyat və digər sahələri özündə əks etdirən kitab və jurnallar nümayiş olunub.

The Republican Scientific and Technical Library under the Intellectual Property Agency at the Baku International Book Fair
Organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, the 9th Baku International Book Fair dedicated to the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev was held at the Baku Expo Center from November 11 to 15, 2023.
At the exhibition organized by the Republican Scientific and Technical Library under the Intellectual Property Agency, the works authored by Professor Kamran Imanov, Chairman of the Board of the Agency, as well as various fields of science, technology and industry - statistics, history, architecture, ecology, information technologies, natural sciences, mathematics, physics, chemistry, geology, petroleum, energy, engineering, electrical engineering, books and magazines featuring machine-building devices, enterprise management, agriculture, light industry, construction materials, literature and other fields were displayed.