Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanasında Ulu Öndər Heydər Əliyevə həsr olunan tədbir keçirilib
Mayın 10-da Azərbaycan Respublikası Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanasında (RETK) görkəmli dövlət və siyasi xadim, müasir müstəqil Azərbaycanın banisi ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümü münasibətilə tədbir keçirilib.
Əvvəlcə Azərbaycan Respublikasının Dövlət himni səsləndirilib.
Tədbirdə Ulu Öndərin həyat və fəaliyyətindən geniş söhbət açılıb. Qeyd olunub ki, böyük dövlət adamı Heydər Əliyevin müdrik daxili və xarici siyasəti nəticəsində Azərbaycan parçalanmaq və məhv olmaq təhlükəsindən xilas olmuşdur. Çıxış edənlər liderliyi ilə dünyanı heyran edən, siyasət elitasında ən uca zirvələrdən birini tutan, dahi Heydər Əliyevin xalqımız və dövlətimiz qarşısında əvəzsiz xidmətlərindən danışıb, hər bir azərbaycanlının bu böyük şəxsiyyəti qürurla yad etdiyini vurğulayıblar.
Tədbirin sonunda Ulu Öndər Heydər Əliyevə həsr olunmuş xalq artisti, rejissor Vaqif Mustafayevin “Bir həsədin tarixi” adlı filmi nümayiş etdirilib.

В Республиканской научно-технической библиотеке при Агентстве интеллектуальной собственности состоялось мероприятие, посвященное великому лидеру Гейдару Алиеву.
10 мая в Республиканской научно-технической библиотеке (РЭТК) при Агентстве интеллектуальной собственности Азербайджанской Республики состоялось мероприятие, посвященное 101-ой годовщине со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева, выдающегося государственного и политического деятеля, основателя современного независимого Азербайджана.
Сначала прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики.
На мероприятии состоялось широкое обсуждение жизни и деятельности Великого Лидера. Было отмечено, что в результате мудрой внутренней и внешней политики великого государственного деятеля Гейдара Алиева Азербайджан был спасен от опасности распада и разрушения. Выступающие отметили неоценимые заслуги гениального лидера Гейдара Алиева перед нашим народом и государством, поразившего мир своим лидерством, занявшего одну из самых высоких вершин политической элиты, и подчеркнули, что каждый азербайджанец с гордостью вспоминает эту великую личность.
В завершение мероприятия был показан фильм, народного артиста, режиссёра Вагифа Мустафаева «История одной зависти», посвящённый великому лидеру Гейдару Алиеву.